Достапни линкови

Загина војник на НАТО во Авганистан


Претстaвници на ИСАФ мисијата во Авганистан соопштија дека еден припадник на НАТО силите и еден цивил загинале при вооружен напад за кој се сомневаат дека го извршил припадник на авганистанската војска. При нападот загинале и војници од авганистанската војска но се уште не се соопштени повеќе детали за инцидентот.
Годинава над 52 членови на НАТО загинале при напади каде што членови на авганистанските безбедносни сили ги свртиле оружјата кон западните сили.
XS
SM
MD
LG