Достапни линкови

Најмалку 13 луѓе загинале во Ирак


Ирачките власти соопштија дека 13 луѓе загинале и на д 30 се ранети, при последните бомбашки напади во Ирак. Поголем број од нападите биле извршени во во град кој се наоѓа на 20 километри оддалеченост од Багдад. Нападите биле изврешни со автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG