Достапни линкови

Турција ја предупреди Сирија за гранатирањето


Турција денеска предупреди дека ќе преземе акција, доколку повтрно се случи гранатирање на нејзина територија од сириска територија.Граната истрелана од Сирија вчера падна на територија на Југоисточна Турција, оштетувајќи куќи и деловни објекти во пограничната област. Турските власти рекоа и дека за овој инцидент ги информирале и НАТО и ОН.
XS
SM
MD
LG