Достапни линкови

Грчките цариници го прекинаа штрајкот


Утринава во шест часот, грчките цариници го прекинаа штрајкот, со што сообраќајот на сите гранични премиени се одвива без проблеми. Штрајкот започна на 27 септември што го блокираа влезот на товарните возила а патничките возила и автобуси се пропуштаа на секои два часа.
XS
SM
MD
LG