Достапни линкови

Панета: Сирија го обезбедила хемиското оружје


американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Сирија го преместила хемиското оружје за да го обезбеди додека војува против бунтовниците. Ова денеска го изјави американскиот секретар за одбрана Леон Панета на прес конференцијата во Вашингтон со министерот за одбрана на Канада Питер Мекеј. Притоа, Панета додаде дека немал информации дали дел од тоа оружје стигнало и до рацете на опозициските бунтовници кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG