Достапни линкови

Муслиманките во Швајцарија можат да носат бурки


Швајцарскиот парламент денеска донесе одлука дека муслиманките во таа земја можат да го покриваат лицето на јавно место. Во одлуката се наведува дека забраната би претставувала екстремна мерка која би можела негативно да влијае врз ставот на туристите од муслиманските земји кои ја посетуваат Швајцарија.
XS
SM
MD
LG