Достапни линкови

Абсурдна е идејата Германија да ја напушти евро-зоната


Портпаролот на германската канцеларка Ангела Меркел денеска го отфрли како апсурден предлогот на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, дека Германија треба да си замине од евро-зоната. Берлускони вчера оцени дека би било добро за Италија доколку Германија ја напушти евро-зоната.
XS
SM
MD
LG