Достапни линкови

Жестоки борби за сиријскиот град Алепо


Алепо
Сиријски активисти соопштија дека сиријската војска и бунтовниците денеска во Алепо воделе најжестоки борби досега. Се наведува дека бунтовниците почнале акција за заземање на овој најголем сиријски град. Новинските агенции јавуваат дека и двете страни јавувале дека постигнувале успех во борбите. Во меѓувреме, владините сили започнале напади и врз неколку предградија на главниот град Дамаск.
XS
SM
MD
LG