Достапни линкови

Експлозија на бомба во Атина


Атина
Бомба поставена под автомобил експлодира синоќа во станбениот комплекс Холагрос во Атина, соопшти полицијата. Цел на нападот бил истражен судија кој живеел во зградата пред која експлодирала бомбата. Од експлозијата се оштетени повеќе автомобили и прозорци од околните згради.
XS
SM
MD
LG