Достапни линкови

Авионска несреќа во Непал, 19 загинати


архива
Деветнаесет луѓе загинале при денешното уривање на еден мал авион во близина на непалскиот главен град Катманду. Полицијата соопшти дека станува збор за седуммина британци, петмина кинези и седумина непалци. Се наведува дека авионот полетал за Лукла, центар за искачување на највисокиот врв на светот Еверест. Во мај 15 луѓе загинаа откако еден авион не упсел да слета во сверениот дел на Непал.
XS
SM
MD
LG