Достапни линкови

Теута Арифи во работна посета на Брисел


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи.
Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи од вчера престојува во работна посета на Брисел. Во рамки на посетата, Арифи ќе се сретне со Стефано Санино, директор на Директоратот за проширување и со Александра Кас Грање, директор во Генералниот директорат за проширување. На средбите, како што информираат од Секретаријатот за европски прашања, ќе се разговара за степенот на реализација на активностите поврзани со процесот на европска интеграција во пресрет на Извештајот на Европската комисија за напредокот на Македонија за 2012 година.
XS
SM
MD
LG