Достапни линкови

Абас го обвини Израел за етничко чистење


Палестинскиот претседател Махмуд Абас.
Палестинскиот претседател Махмуд Абас во обраќањето пред Генералното собрание на ОН го обвини Израел за спроведување на етничко чистење со изградбата на еврејски населби во Источен Ерусалим. Неговиот говор го слушаше израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, кој рече дека спорот нема да се реши со меѓусебни обвинувања во говорите во ОН.
XS
SM
MD
LG