Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло. Утринската температура се движи од 11 до 17, а дневната од 29 до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.

На почетокот на наредната недела ќе има извесно зголемување на облачноста, а ќе има и локален дожд наместа проследен со грмежи. Температурата благо ќе опадне.
XS
SM
MD
LG