Достапни линкови

Билатералки на министерот Попоски во Њујорк


Средба на Попоски со грчкиот колега Аврамопулос
Министерот за надворешни работи Никола Попоски, на маргините на 67. Генерално собрание на ОН во Њујорк имаше билатерални средби министрите за надворешни работи на Република Србија Иван Мркиќ и на Република Албанија.Едмонд Панарити. Како што соопшти МНР, било констатирано дека регионалните иницијативи како Процесот за соработка во Југоисточна Европа, чиј што претседавач за периодот 2012-2013 година е Република Македонија претставуваат одлични форуми за реализација на заедничките проекти.
XS
SM
MD
LG