Достапни линкови

Времето и натаму со летни температури


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 25 до 35 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG