Достапни линкови

Украина - застрелани тројца чувари во еден шопинг центар


Украински полицајци.
Украинската полиција соопшти дека еден човек застрелал тројца чувари, а еден е повреден во шопинг центар во предградието на главниот град Киев. Чуварите уапсила маж, кој бил забележан дека краде и го одвеле во посебна соба за сослушување, каде човекот извадил оружје и почнал да пука. Човекот потоа избегал. Полицијата соопшти дека започнала потрага по човекот кој пукал.
XS
SM
MD
LG