Достапни линкови

Средба Клинтон - Аврамопулос


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон вчера имала средба со грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Аврамопулос, на серијата средби со новоименувани министри за надворешни работи со кои досега немала средба, јави МИА.
Во информацијата објавена од американскиот Стејт департмент, не се спомнува дали Клинтон и Аврамопулос разговарале за спорот за името. Соговорниците се
фокусирале на грчката економија.
XS
SM
MD
LG