Достапни линкови

Во Грција денеска генерален штрајк


Во Грција денеска се одржува генерален штрајк против најновиот бран планирани мерки за штедење. Поради 24-часовниот штрајк, организиран од двата најмоќни синдикати, има големи проблеми во целокупниот сообраќај во Грција, училиштата не работат, а штрајкуваат и вработените во болниците и јавните служби.Илјадници полицајци се распоредени низ улиците на Атина, каде што попладне ќе се одржи голем протестен собир.
XS
SM
MD
LG