Достапни линкови

Две симултани експлозии во Дамаск


Дамаск, 26.09.2012
Сиријското министерство за информации соопшти дека нема жртви од денешните две експлозии на бомби во близина на генералштабот во Дамаск. Според официјален Дамаск, бомбите ги подметнале вооружени терористи, термин кој го користи владата за бунтовничките сили. Активисти јавуваат дека во Дамаск денеска имало и жестоки престрелки.
XS
SM
MD
LG