Достапни линкови

Осуда за анти-исламското интернет видео


од протестите против видео записот во Каиро
Слободата на говорот подразбира одговорност, посебно ако ги загрозува мирот и стабилноста, изјави новиот претседател на Египет Мохамед Мурси. Неговите коментари следат по протестите во неколку муслимански земји кои ги предизивика видео запис навредлив за Исламот. Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи исто така го осуди интернет видеото.
XS
SM
MD
LG