Достапни линкови

Седуммина загинати во бомбашки напад во Турција


Најмалку седуммина припадници на турските безбедносни сили загинаа во експлозија на бомба во центарот на градот Тунџели во источниот дел на земјата. Медиумите јавуваат дека експлозивната направа најверојатно ја поставиле активисти на ПКК и далечински ја активирале. Мета на нападот веројатно било оклопно возило.
XS
SM
MD
LG