Достапни линкови

Убиени припадници на Ал Каеда во Пакистан


архива
Најмалку пет припадници на Ал Каеда биле убиени во вшерашниот напад со американско беспилотно летало во северозападниот дел на Пакистан. Агенциите, цитаријаќи разузнавачки извори, јавуваат дека меѓу нив бил и Абу Кашир ал Ираки, еден од главните планери на акциите на Ал Каеда, како и Абу Салех Турки еден од главните оперативци на оваа терорситичка мрежа.
XS
SM
MD
LG