Достапни линкови

Судење маринци кои уринирале врз талибанци


Двајца американски маринци ќе се соочат со воен суд за уринирање врз тела на мртви талибански борци во Авганистан. Видеото од 40 секунди кое годинава се појави на интернет предизвика протести во Авганситан. За истото видео претходно беа осудени тројца маринци, но тие не добија пресуди за кривично дело.
XS
SM
MD
LG