Достапни линкови

Клинтон и понуди на Либија повеќе помош додека таа земја војува со милитантите


Клинтон му кажа на Мухамед Магариеф, предводникот на Либиското национално Собрание деак Вашингтон останува земја партнер и покрај минатомесечните смртоносни напади врз американскиот Конзулат во Бенгази. Магариеф лично се извини за нападот во септември во кој беше убиен амбасадорот Крис Стивенс и уште тројца американци.Клинтон рече дека САД ќе продолжат да и помагаат на Либија да се справи со милитантните групи кои се проширија по соборувањето на режимот на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG