Достапни линкови

Клинтон ги повика муслиманите да протестираат достоинствено


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретнува со претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари во Њујорк
Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика муслиманите да протестираат достоинствено и да не прибегнуваат кон насилство на протестите поради антиисламистичкиот филм снимен во САД. Во говорот пред средбите со претседателите на Авганистан,Египет,Либија и Пакистан во Њујорк на ГС на ОН таа порача дека САД секогаш ќе го застапуваат правото на мирни протести и слобода на говор,но предупреди дека достоинството не се постигнува со одмазда поради навреда.
XS
SM
MD
LG