Достапни линкови

Лајчек -За добивање датум потребни се дополнителни чекори на Србија


Специјалниот пратеник на ЕУ Мирослав Лајчек изјави дека Србија за добивање датум за почеток на преговорите за членство во ЕУ мора да направи дополнителни чекори.Тој оцени дека не се важни датумите туку оти е клучно Брисел да види прогрес,реформи и посветеност на владата на Србија и сите официјални претставници дека се движи кон европските интеграции.
XS
SM
MD
LG