Достапни линкови

Во полави во Индија околу еден милион луѓе се раселени


Околу1,5 милиони луѓе се погодени во поплавите во Индија во кои загинаа 11 лица соопшти индиската агенција за вонредни ситуации.Дождовите предизвикаа излевање на реката Брамапутра која поплави најмалку 2000 села.
XS
SM
MD
LG