Достапни линкови

Времето денеска - сончево со мала локална облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево сo мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.
Температурата ќе се движи од 27 до 34 степени.
Во Скопје слично време, со температура до 32 степени.
XS
SM
MD
LG