Достапни линкови

Пет милиони Ајфон 5 продадени во првите три дена


Компјутерската компанија Епл соопшти дека продале 5 милиони од својот нов модел „Ајфон 5“ во првите три дена од продажбата.
Минатиот петок „паметниот телефон“ бешее пуштен во продажба во Германија, Франција, Јапонија и уште во 5 земји.
Минатата година кога излезе „Ајфон 4С, Епл продаде 4 милиони телефони за првите три дена.
XS
SM
MD
LG