Достапни линкови

Во експлозија во Ирак загинале 4 ученици


Во експлозија на автомобил-бомба во ирачкиот град Хит, загинале 4 ученици, а 2 се пордедени. Бомбата била наменета за единица на антитерористичките ирачки сили, но никој од единицата не е повредени. Експлозијата се случила на вториот училишен ден во Ирак, во момент кога децата пристигале на училиште.
XS
SM
MD
LG