Достапни линкови

Павичевиќ: Нема разговори со „осомничениот“ Тачи


Хашим Тачи
Шефот на белградскиот тим во дијалогот со Приштина Дејан Павичевиќ изјави дека никој од белградските официјални претставници нема да може да преговара со косовскиот премиер Хашим Тачи се додека обвинувањата за злосторства против него не се отфрлат на суд.
Продолжението на дијалогот, како што оцени, најмногу зависи од очекуваната средба на претседателот Томислав Николиќ и високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG