Достапни линкови

Штрајк на новинарите во Грција


Новинарите и техничкиот персонал во радио и телевизиските станици во Грција денеска штрајкуваат во знак на протест против промената на правилата за работа.
Како што јави МИА, синдикатите на новинарите исто така се противат и на одлуката на издавачите да не потпишат колективен договор со нивните вработени.
Штрајкот значи дека денеска нема да има никакви вести на радио и телевизиските станици, а утре нема да има весници.
XS
SM
MD
LG