Достапни линкови

Премиерот на Казахстан си поднесе оставка


Премиерот со најдолг стаж во Казахстан Карим Масимов денеска поднесе оставка, која ја прифати претседателот Нурсултан Назарбаев.
Масимов беше премиер на најголемата централно азиска економска сила од јануари 2007 година.
XS
SM
MD
LG