Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


При напади врз ирачкиот главен град Багдад загинале најмалку 5 луѓе, јавуваат новинските агенции. Станува збор за експлозија на бомба која била закачена на минибус, при што загинале тројца луѓе, а најмалу 6-мина се ранети. Неколку часа подоцна бил отворен оган врз полицајци при што загинал полициски генерал. Се уште никој не презел одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG