Достапни линкови

Протестите во Грција против спорниот филм завршија со солзавец


Грчката полиција употребила солзавец за да ги растури немирните протести на неколку стотини муслимански демонтранти во центарот на Атина кои протестираа против спорниот филм за пророкот Мухамед. Полицијата соопшти дека привела 6 луѓе. Протестот станал насилен кога дел од демонстрантите се судриле со полицијата, фрлајќи шишиња кон неа. Полицискиот кордон не им дозволил на демонстрантите да се приближат на американската амбасада во Атина.
XS
SM
MD
LG