Достапни линкови

Изборниот законик и законот за бранителите пред пратениците


Пратениците денеска ќе го оддржат седмото продолжение на 40 -тата седница на Собранието. На дневен ред пред пратениците ќе бидат информацијата за нарушување и загрозување на образовниот процес, а во прва фаза во собраниските комисии треба да се дебатира и за измените на изборниот законик и за законот за бранители.
XS
SM
MD
LG