Достапни линкови

Бил Клинтон - Хилари кфалификувана да биде претседател на САД


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон, денеска изјави дека неговата сопруга Хилари Клинтон е кфалификувана да биде претседател на САД, но дека е уморна од функцијата државен секретар. Тој рече дека таа сака да паузира од политичкиот живот и можеби во иднина да напише книга. Клинтон вели дека неговата сопруга е една од најкфалификуваните членови на Демократската партија за ја води државата, но и да било која друга работа.
XS
SM
MD
LG