Достапни линкови

Груевски се обрати пред бизнис заедницата


Поставување камен-темелник на Технолошко-индустриска развојна зона „Кичево“.
Од доаѓањето на власт во 2006 година, економски политики на Владата внесоа многу промени, рече премиерот Никола Груевски пред бизнис заедницата.
„Овие нови политики внесоа многу промени во економијата, решија многу проблеми и создадоа многу подобри услови за бизнис. Се разбира има многу уште работи кои треба да се подобрат и проблеми кои треба да се решат, а предизвиците на оваа должничка рецесија дополнително ги потенцираа дел од преостанатите слабости кои постојат и на кои ќе останеме фокусирани и посветени во периодот пред нас“, рече Груевски.
Тој објави дека очекува следната година да почне изградба на дел од автопатиштата.
XS
SM
MD
LG