Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Архивска фотографија.
Најмалку 4 луѓе загинале, а неколку се повредени во две одвоени експлозии на бомби во Ирак. Во експлозија на бомба во минибус во Багдад загинале најмалку две лица, а шест се повредени. Во експлозија во Мосул, загинале двајца ирачки војници. Според АФП, најмалку 173 луѓе се убиени во напади во Ирак овој месец. Повеќе од 670 се повредени.
XS
SM
MD
LG