Достапни линкови

Роденденска забава предизвика хаос во Холандија


Полицијата морала да интервенира во нередите до кои дошло откако тинејџерка од Холандија поради забуна упатила повик за журка преку Facebook. Таа поканата ја упатила по повод нејзиниот 16.роденден, а на забавата дошле 3000 лица.Нередите во еден момент излегле од контрола па учесниците на журката врз полицајците почале да фрлаат со камења,шишиња и со саксии со цвеќе.Во тој метеж повредени се шест луѓе од кои тројца потешко,а 20 се приведени.Тинејџерката планирала мала забава но поради грешка преку Facebook испратила покани до 20 000 лица.
XS
SM
MD
LG