Достапни линкови

Ѓоргиев: нема да има отпуштања од администрацијатаПортпаролот на Владата Александар Ѓорѓиев, одговарајќи на новинарски прашања на прес-конференција денеска кажа дека Владата нема да дозволи отпуштања од администрацијата.- Иако постојат определени притисоци, појави, случувања во регионот каде има отпуштање на работници како најновиот пример во Хрватска каде 20 илјади административци се отпуштаат од работа, и со оглед на европската должничка криза и притисокот што го прави врз Република Македонија, сепак Владата останува на ставот дека во идниот период нема да биде дозволено да се отпуштаат работници од администрацијата, рече Ѓорѓиев.
XS
SM
MD
LG