Достапни линкови

Ромни ги објави своите даночни пријави


Кандидатот за американски претседател на Републиканците, Мит Ромни дозволи увид во неговите финансии. Ромни заработил 14 милиони долари и за тоа платил 1,9 милиони долари данок.Мит Ромни, кој е противник на Барак Обама на претседателските избори во ноември, беше жестоко криткуван поради тоа што не ги објавуваше своите даночни пријави.
XS
SM
MD
LG