Достапни линкови

Денеска пристигнува есентаЕсента започнува денеска попладне во 15 часот и 49 минути на северната хемисфера, додека на јужната настапува пролетта. Есента ќе трае до 21.деќември кога настапува зимата.Светските метеоролози посочуваат оти оваа есен можеме да очекуваме најмногу стабилно и сончево време, само ретки и кратки врнежи.
XS
SM
MD
LG