Достапни линкови

САД-Сенатот ги реафирмира напорите за стопирање на Иран да развива нуклеарно оружје


Сенатот на САД ја усвои резолуцијата со која се реафирмираат американските напори за спречување на Иран да развива нуклеарно оружје. Резолуцијата е едногласно усвоена. Од друга страна Сенатот го одби предолгот за суспендирање на странска помош за владите во Пакистан, Либија и Египет , како одговор на неодамнешните напади врз американски претствништва во тие земји.
XS
SM
MD
LG