Достапни линкови

Напад на американско беспилотно летало во Пакистан, тројца убиени.


Pakistan -- A security survilience helicopter patrols through smoke clouds during an anti-US demonstration against an anti-Islam film in Islamabad, 21ASep2012
Најмалку тројца исламистички бунтовници се убиени денеска во напад на американско беспилотно летало,соопштија безбедносни официјални претставници.Нападот се случил во селото Мохамед Кел,недалеку од границата со Авганистан, која е централно упориште на Ал Каеда.Напдот се случува во момент кога министерот за надворешни работи на Пакистан Хина Рабани Кхар е во посета на Вашингтон и кога властите на таа земја од САД бараат да ги прекине нападите од воздух.Беспилотните летала на ЦИА кои полетуваат од Авганистан,редовно дејствуваат во пакистансите погранични области
XS
SM
MD
LG