Достапни линкови

Земјотрес од4,9 степени во Охрид,нема предизвикани штети


Земјотрес со умерен интензитет од 4,9 степени утрово во 8:16 часот го потресе Охрид, беа притоа да предизвика какви било штети освен вознемиреност кај граѓаните.Епицентарот за земјотресот е лоциран на длабочина од десет километри во земјината кора, во соседна Грција, на иста оддалеченост меѓу градовите Костур и Корча во Република Албанија.
XS
SM
MD
LG