Достапни линкови

Пакистан-Најмалку 16 убиени во протестите против карикатурите
Пакистански официјални лица соопштија дека најмалку 16 лица се убиени во протестите низ земјата против анти исламистичкииот филм и карикатурите објавени во Францускиот магазин,за пророкот Мухамед.Меѓу загинатите има и еден полицаец кој добил прострелна рана, во судирот меѓу властите и демонстрантите во градот Карачи.Тројца од загинатите се од градот Пешавар каде демонстрантите запалиле две кино сали. Протести имало и во Лахор и Исламабад.
XS
SM
MD
LG