Достапни линкови

Либија-Нападната главната база на милитантите во Бенгази,тројца убиени


Најмалку три лица се убиени во либискиот град Бенгази кога демонстрантите ја презедоа контролата врз неколку исламистички милитантни базаи.
Агенциите јавуваат дека убиствата се случиле рано изутрината во акцијата во која 20 лица ,исто така, биле повредени, а седиштето на Исламистичката група Ансар ал Шарија исто така било нападнато .
Оваа групата се сомничи дека е инволвирана во нападите врз Конзулатот на САД во Бенгази кога амбасадорот Крис Стивенс и тројца други вработени беа убиени.
XS
SM
MD
LG