Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.Во Скопје слично време, со утринска температура до четири, а дневната до 24 степени.Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво со постепен пораст на дневната температура.
XS
SM
MD
LG