Достапни линкови

Иран прикажа нов систем за противоздушна одбрана


Иран на денешната воена парада во Техеран прикажа нов систем за противвоздушна одбрана дизајниран да се соочи со воени авиони во случај на напад од Соединетите држави. Ова доаѓа во време на сé поголемата разочараност на Западот поради несоработката на Техеран во врска со иранската нуклеарна програма и на заканите од Израел дека ќе започне предупредувачки напади врз Иран за да ги оневозможи нуклеарните постројки.
XS
SM
MD
LG